Slider

Ertuğrul AKSOY (2014)

Rusya’da meslek hayatımın tamamını Rö****ns firmasında geçirdim. Burada bir adet ambar, bir adet alış veriş merkezi, Avrupa'nın en yüksek kulesi olan Lakhta Center projesi ve son olarak da bir adet endüstriyel projede (maden zenginleştirme projesi) çalıştım. Bütün bu projelerde “Maliyet ve Planlama Mühendisi” pozisyonundaydım. Bu pozisyonda maliyet gerçekleşmeleri ve kontrolü, inşaat ve EM bütçeleri ve revizyonları, iş programı-takibi-revizyonu, taşeron ve işveren hakedişleri, sayısız ve birbirinden farklı raporlar-analizler, yönetici raporları, mali gerçekleşme ve nakit akışı, malzeme satın alımı ve takibi, makine-ekipman takibi ve hakedişleri, işçilik performansı ve takibi gibi teknik ofise ait bütün işlerde çalıştım... Beni bütün bu değerli hocalarla tanıştırdığınız ve bu eğitime alınmama vesile olduğunuz için size çok teşekkür ederim. Her şeyden çok olaylara bakış açınız ve pratik çözümlemeleriniz beni çok etkiledi. Proje yönetimi konusunda da verdiğiniz bilgilerden de ziyade uluslararası bakış açısı ve vizyonu bizlere aktarmanız çok önemliydi.

 

Deniz BEŞİKTEPE, PhD (2015)

Istanbul Teknik Universitesi Insaat Yonetiminde Bilisim yuksek lisans programi Turkiye'de bu alandaki en ozel programlardan birisi. 2013-2015 yillari arasinda profesyonel kariyerimle birlikte tamamladigim program yeni rotamin baslangic noktasi oldu. IYB yuksek lisans programinin ardindan 2016-2020 yillari arasinda Amerika Birlesik Devletleri Colorado State Universite'sinde Insaat Muhendisligi ve Yapim Yonetimi doktora programini bitirdim. Halen Amerika Birlesik Devletleri Wisconsin-Stout Universitesi Insaat Yonetimi programinda ogretim ve arastirma calismalarima devam ediyorum.  Gerek doktora programi kabul asamasinda, gerekse doktora egitimi surecinde IYB yuksek lisans programinda aldigim derslerin ve ogrendigim bilgilerin bulundugum yere ulasmamda cok buyuk katkilari oldugu inancindayim. Program sayesinde Dunya ve Turkiye insaat sektorundeki gelismeleri yakinda takip edip, hergun gelisen insaat yonetimi bilgileri ve teknolojilerini ogrenme firsatim oldu. Cok degerli hocalarima ve sektor profesyonellerine bu essiz program icin cok tesekkur ediyorum. Programla ilgilenenlere IYB programinin hem mesleki hem de kisisel gelisimleri icin cok faydali bir adim olacagini belirtmek istiyorum ve IYB programini gerek sektor profesyonellerine gerekse akademik kariyerine devam etmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

Nilay SALLI (2018)

Program boyunca her ders uygulama anlamında çok fayda sağladı. Şu anda çalıştığım projenin maliyet anlamında değerlendirilmesi ve sözleşmesel anlamdaki her tarafın yükümlülüklerini değerlendirmem de faydası oldu. Programın İngilizce olmasını çok büyük kazanç olarak görüyorum. İhale dosyalarında sorumluluklar, iş programlarını ve maliyetlerinin değerlendirilmesinde farklı bakış açıları kattı. Bu bakış açıları da şeflerim tarafından fark ediliyor, kendileri bu gelişmeyi olumlu olarak yorumluyorlar. Programın kendimi geliştirmek açısından çok büyük faydalarını gördüm.